Logo Hufca Wołomin

Światełko w drodze


Wyświetlenia

604

Komentarze

0

Facebook

0W czwartkowy wieczór zgodnie z planem Harcerze z naszego Hufca wyruszyli kilkuletnim zwyczajem w Tatry po Betlejemskie Światełko Pokoju. Coroczna , już tradycyjna wycieczka do Zakopanego na uroczystość BŚP zawsze odbywała się ze wsparcie finansowym Miasta Wołomin. W tym roku tego wsparcia zabrakło o czym pisałem kilka dni wcześniej. Chociaż było to dla nas nieco przykre to jednak moje słowa wywołały niespodziewany odzew wokół całej sprawy.

Spotkałem się z dużym wsparciem ze strony rodziców i naszych sympatyków za co bardzo, bardzo dziękuję. Niestety chyba więcej było komentarzy i zwykłego hejtu pod adresem zarówno moim jak i władz miasta. Z inicjatywy Pani Burmistrz spotkaliśmy się w minioną środę by wyjaśnić niepożądaną atmosferę wokół informacji którą zamieściłem na portalach społecznościowych. Pani Burmistrz zapewniła mnie iż decyzja o odmowie wsparcia finansowego była podyktowana troską o zdrowie dzieci i młodzieży oraz w oparciu o rekomendację Harcerskich jednostek zwierzchnich min Komendy Chorągwi i Głównej Kwatery ZHP.

Nasze władze zwierzchnie odradzały grupowe wyjazdy z uwagi na pandemię. W samym Wołominie zamykane są szkoły a nauka jest kontynuowana zdalnie. W takiej sytuacji decyzja Pani burmistrz jest dla mnie w pełni zrozumiała.
Dzisiaj chciałem oficjalnie przeprosić Panią Burmistrz i wszystkich tych których naraziłem na przykrości spowodowane moimi słowami.


Jak do tej pory współpraca między Harcerzami a Panią Burmistrz układała się bardzo dobrze i zapewniliśmy siebie wzajemnie o tym że dołożymy starań by tak było nadal. Mam nadzieję że wkrótce wszyscy chętni będą mogli spotkać się i ogrzać w blasku Światełka , które ma zwiastować pokój i dobrą nowinę a nie swary złość i nieporozumienia.


Dziękuję wszystkim za wyrozumiałość.
phm Norbert Krupa


Wyświetlenia

604

Komentarze

0

Facebook

0