Jak zapisać dziecko ?

W naszym Hufcu zrzeszamy zuchów, harcerzy i instruktorów z 4 gmin – Wołomin, Kobyłka, Radzymin oraz Nieporęt. Zbiórki drużyn oraz gromad najczęściej odbywają się w szkole, lecz nie tylko! Współpracujemy również z Ośrodkami Kultury oraz działamy przy wielu parafiach.

Drużynę, bądź gromadę wybieramy taką, która jest nas najbliżej, bądź w dogodnej dla nas lokalizacji. W związku z tym zapraszamy do zjechania niżej i skorzystania z mapki, która pokazuje, gdzie i jaka jednostka funkcjonuje. Jeśli nie wiedzą Państwo, którą grupę metodyczną wybrać, warto zajrzeć tutaj. Przed pierwszą zbiórką, prosimy pamiętać, aby najpierw skontaktować się z drużynowym!

Pierwsze zbiórki nie są oczywiście zobowiązujące, jednak przy zapisie zostaną Państwo poproszeni o imię, nazwisko i PESEL dziecka oraz o adres e-mail. Na ten adres zostanie wysłany specjalny link dzięki niemu zapiszą Państwo swoje dziecko do danej jednostki uzupełniając pozostałe dane. Jednocześnie dostaną Państwo dostęp do Elektronicznej Książeczki Harcerskiej waszego dziecka .

W harcerstwie posługujemy się wieloma wyrażeniami, które mogą być niezrozumiałe dla “zielonej” osoby. Mamy nadzieję, że zebrane wyrażenia w słowniku, pomogą zrozumieć harcerko-zuchowy świat.

Gdzie odbywają się zbiórki?

Poniżej przedstawiamy mapę, na której umieściliśmy znaczniki z nazwą jednostki oraz kontaktem do drużynowego. Pomogą one zlokalizować odpowiedni pion, w szukanej przez Państwa lokalizacji.

 • Żółty – Gromady Zuchowe
 • Pomarańczowy – Drużyny harcerskie
 • Niebieski – Drużyny Starszoharcerskie
 • Szary – Drużyny Wielopoziomowe


 Gromady Zuchowe

Metodyka Zuchowa

Zuchy to najmłodsi członkowie Związku Harcerstwa Polskiego, w wieku 6-9 lat, którzy należą do gromad zuchowych


2 Gromada Zuchowa “Wrzos”

Drużynowa: Zuzanna Markowska HO

Kontakt: 500 163 964

Zbiórki: Sobota 12:00, ul.Dluga 34, 05-200 Wołomin

www: www.facebook.com/Szczep2DHGawra

4 Gromada Zuchowa “Czarne Stopy”

Drużynowa : pwd. Edyta Wojdyna

Kontakt : 516 616 333 / edyta.wojdyna@zhp.net.pl

Zbiórki : Co dwa tygodnie w sobotę w harcówce w Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce

www: https://www.facebook.com/szczep4

Nasza gromada zuchowa należy do Szczepu 4 DH i GZ z Kobyłki. Gromada działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce. Na zbiórkach przede wszystkim bawimy się i uczymy się samodzielności po przez zabawę . Co roku jeździmy na obozy i zimowiska. Bierzemy udział w rajdach i biwakach. Często uczęszczamy w wspólnych zbiórkach z harcerzami z naszego Szczepu.

11 Gromada Zuchowa “Rycerze Andromedy”

Drużynowa : pwd. Anna Frąckiewicz HO

Kontakt : anna.frackiewicz@zhp.net.pl

Zbiórki : sobota, godzina 11:00-12:30 w ZSP Nr 2 w Kobyłce, Elizy Orzeszkowej 3/5, 05-230 Kobyłka

www: https://www.facebook.com/rycerzeandromedy

Jesteśmy działającą od października 2018 roku gromadą – współpracujemy z 11 DH Kasjopeja z Kobyłki. Nasze zuchy to w większości uczniowie ZSP 2 w Kobyłce, przy której działamy. Podczas zbiórek wcielamy się w przeróżne postacie – od najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego, poprzez prawdziwych rycerzy, aż po ratowników! Każda ta zabawa jest okazją do poznania kawałka historii, rozwijania swoich cech, walki ze swoimi słabościami czy nauki nowych umiejętności przydatnych na co dzień.

13 Wołomińska Gromada Zuchowa “Czarne Wilczki”

Drużynowa: Anna Trzoch

Kontakt: 513 777 767

Zbiórki: Sobota 10:15 ul. Długiej 34, 05-200 Wołomin

www:  www.czarnewilczki.weebly.com  /  www.facebook.com/czarne.wilczki

Gromada zuchowa Szczepu 13 WDHiGZ “Czarna Trzynastka”. Działamy od 2009 roku, wprowadzając dzieci do wspaniałej harcerskiej przygody i ucząc je samodzielności, braterstwa, i życia w zgodzie z otaczającym nas światem.

14 Gromada Zuchowa “Tropicele”

Drużynowa : pwd. Wiktoria Zakrzewska HO

Kontakt : –

Zbiórki : Każdy czwartek o godz. 17:30 w SP Izabelin

CZUJ!
Jesteśmy super zuchami, które jak na zucha przystało bawić się lubimy:) Również prężnie zdobywamy świat z naszą kadrą zuchową, która co i róż wymyśla nam nowe zadania, abyśmy mogli zdobywać sprawności. Chętnie jedziemy na biwaki i obozy. Jesteśmy bardzo artystyczni i lubimy występować na scenie. Nasza druhna drużynowa ma do pomocy swoich niezastąpionych przybocznych dh. Olę i dh. Bartka, dzięki którym nasze zbiórki mają moc ! Z nami nie wiesz, co to jest nuda! Jeśli nie wierzysz, przyjdź do nas i sam się przekonaj, a na pewno nie pożałujesz i zostaniesz na dłużej!

78 Gromada Zuchowa “Wilczki”

Drużynowa : Iwona Stanczewska HR

Kontakt : –

Zbiórki : Każdy piątek 17.30 sala fitness przy ul.I Maja Wyszków

www: https://www.facebook.com/wilki37

Jesteśmy częścią szczepu 78 DH “Witraże” w hufcu. Drużyna zrzesza dzieci w wieku od 6 do 12 lat, w sumie jest nas 16 osób. Działamy przy szkole Językowej Szkole Podstawowej Language w Wyszkowie. Zawsze bierzemy udział w rajdach, balach, zimowiskach, spotkaniach instruktorskich i spotkaniach integracyjnych. Zuchy są jedna z najwdzięczniejszych grup które są prowadzone przez moją osobę, są kreatywne, ciekawe, pełne energii i pozytywnego myślenia oraz działania. Ochoczo zdobywają sprawności oraz gwiazdki. Dzieci są Rewelacyjne!


Drużyny Harcerskie

Metodyka Harcerska

Harcerze to dzieci będące w wieku 10-13 lat, skupione w drużynach harcerskich.


2 Drużyna Harcerska  „Ostoja”

Drużynowa: Kinga Repko HO

Kontakt: 538 291 273

Zbiórki: Sobota 12:00 , ul. Długa 34, 05-200 Wołomin

www: www.facebook.com/Szczep2DHGawra

11 Drużyna Harcerska “Kasjopeja”

Drużynowy : pwd. Przemysław Pilipczuk HO

Kontakt : –

Zbiórki : pod ZSP nr. 2 w Kobyłce. zazwyczaj co druga niedziela. konkretny termin najłatwiej poznac na stonie fb drużyny

www: https://www.facebook.com/11dhkasjopeja

Jesteśmy drużyną działającą głównie na południu kobyłki, aczkolwiek w naszych szeregach są osoby z całego miasta oraz z Ossowa i Turowa. Istniejemy od 7 lat, jeździmy co roku na obóz, kilka razy w roku na rajdy, do tego rożne biwaki i zbiórki. Wolimy wyjść w teren niż siedzieć w środku 😉

14 Grunwaldzka Drużyna Harcerska “Orle Gniazdo”

Drużynowa : Maja Sułek- Samarytanka

Kontakt : –

Zbiórki : Spotykamy się w każdą środę o 17:15 w Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Józefowie k/Legionowa przy ul. Szkolnej 62

www: https://www.facebook.com/14DH.OrleGniazdo

Jesteśmy częścią Hufca Wołomin oraz należymy do Szczepu 14 DH I GZ Nieporęt im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Nasza drużyna działa w SP. Przez cały rok realizujemy zadania Grunwaldzkie, które dają nam dużo radości i satysfakcję. Nie zapominamy również o pogłębianiu naszej wiedzy harcerskiej oraz dobrej zabawie. Co tydzień staramy się poznawać i udoskonalać siebie. Poznajemy różne środowiska oraz nasze otoczenie biorąc udział w wielu uroczystościach państwowych, biwakach, rajdach i obozach.


Drużyny Starszoharcerskie

metodyka starszoharcerska

Harcerze Starsi to młodzi ludzie w wieku 14-16 lat, którzy wraz z grupą przyjaciół szukają własnych ścieżek


2 Drużyna Harcerska  „Trakt”

Drużynowa: Patrycja Pływacz HO

Kontakt: 782 708 976

Zbiórki: Środa 18:30 , ul. Długa 34, 05-200 Wołomin

www: www.facebook.com/Szczep2DHGawra

14 Grunwaldzka Drużyna Harcerska “Puszcza”

Drużynowa : pwd. Dominika Zakrzewska HR

Kontakt : 605 162 902

Zbiórki : piątek 18:30 SP im. I Batalionu Saperów Kościuszkowskich w Izabelinie

www: https://www.facebook.com/14gdhpuszcza | https://www.instagram.com/14gdh_puszcza

Jesteśmy najstarszą drużyną w Szczepie 14 DH i GZ Nieporęt. Łączymy w swoim gronie młodzież z pasją i pozytywną energią do działania. Realizujemy program grunwaldzki, by tradycyjnie udać się w lipcu na jeden z najlepszych wyjazdów harcerskich – Zlot Grunwaldzki. Ważna jest dla nas kreatywność i dobra zabawa! Mamy śliczne ciemno-zielone chusty z czerwoną lamówką i swoje czapki <3 Czy to harcerz czy harcerka, dla nas każdy jest jak brat i siostra – wielka Puszczowa rodzina!


Drużyny Wielopoziomowe

druzyna wielopoziomowa

Drużyny te skupiają członków z co najmniej dwóch grup metodycznych, następujących po sobie, czyli np. zuchy oraz harcerze.


4 Harcerska Drużyna Pożarnicza “Wędrowcy”

Drużynowy: pwd.  Krzysztof Truchel  HO

Kontakt: 784 361 335 krzysztof.truchel@zhp.net.pl

Zbiórki: Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce przy al. Jana Pawła II 22 co druga sobota

  • harcerki i harcerze 10:00-13:00,
  • harcerski i harcerze starsi 13:15-15:15

www: www.facebook.com/4-HDP-Wedrowcy

Drużyna wielopoziomowa o specjalności pożarniczej – oprócz metodyki harcerskiej i starszoharcerskiej podejmujemy tematy strażackie, działając przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobyłce. Drużyna wchodzi w skład Szczepu 4 Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych z Kobyłki

49 Drużyna Harcerska “Delta Diraca”

Drużynowy : Jakub Miesiąc

Kontakt : 506 484 205

Zbiórki : Spotykamy się przy kościele w Helenowie

www: https://www.facebook.com/49DHdeltadiraca

64 Radzymińska Drużyna Harcerska “Czerwone Maki”

Drużynowy : Kamil Siebierwski

Kontakt : 64rdhczerwonemaki@gmail.com / 511-825-671

Zbiórki :

  • Piątki o 16.30 Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyminie ul. Marii Konopnickiej 24
  • Soboty o 10.00 Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupnie ul.Szkolna 3

www: https://www.facebook.com/ZHP-Radzymin-179583075395190/

Jesteśmy 64 RDH „ Czerwone Maki. Drużyna istnieje od października 1990 roku. Obecnie działamy w kilku szkołach: w SP nr 2 w Słupnie oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Radzyminie. ” Nazwa drużyny pochodzi od pieśni Czerwone Maki na Monte Cassino, autorem jej słów jest Feliks Konarski a słowa te powstały w nocy z 17 na 18 maja 1944r.
Z połączenia odznak rozpoznawczych dwóch polskich jednostek wchodzących w skład 2 Korpusu Polskiego powstało logo drużyny. Zielony świerk na biało-czerwonym tle był odznaką rozpoznawczą 3 Dywizji Strzelców Karpackich pod dowództwem gen. Bronisława Ducha. Żubr był odznaką 5 Kresowej Dywizji Piechoty walczącej pod dowództwem gen. Nikodema Sulika.

78 Wodna Drużyna Harcerska “Junga”

Drużynowy : Adrian Janczak – HR

Kontakt : adrian.janczak@zhp.net.pl; | 78wdhjunga@wolomi.zhp.pl +48-505-116-901

Zbiórki : Każda środa o godzinie 18:00, Harcówka 78 WDH Jungi w Szkole Podstawowej Nr 3 Im. Jana Hempla w Wyszkowie. Adres: Stefana Batorego 6, 07-201 Wyszków

www: https://www.facebook.com/78-WDH-JUNGA-101022297941308/

Pokrótce najważniejsze informacje o nas – organizacja drużyny, nasze cele.. i w ogóle co tak naprawdę znaczy nasz wodny charakter 😉 …bo sa różne wyobrażenia.

Jesteśmy Harcerzami ZWIĄZKU HARCERSTWA POLSKIEGO.

„Misją Związku Harcerstwa Polskiego jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań.”

78 WDH JUNGA powstała z zuchów Wilczków – naszych wychowanków i jest częścią SZCZEPU 78 DH i GZ WITRAŻE. Staramy się kontynuować piękne wodniackie tradycje Hufca i szczepu rozpoczęte przez nieistniejącą już 78 WDH SZANTY. Szczep nasz należy do Hufca ZHP WOŁOMIN imienia harcmistrza Mieczysława Cicheckiego.Hufiec z kolei należy do Chorągwi STOŁECZNEJ.

A więc po kolei – dlaczego… WODNA – bo lubimy się bawić w wodzie i nad wodą. Większość z nas mieszka nad przepiękną magiczną rzeką BUG co też do czegoś zobowiązuje 🙂 Woda to źródło życia, bez której nie da się po prostu istnieć. Poznajemy tajniki i metody korzystania z tego co nam daje, dbamy o nią i ją chronimy.

A, że WODA to nie tylko piękne okoliczności przyrody 🙂 ..to także Tradycja, Ceremoniał i Etykieta, które z dumą prezentujemy. Będziemy je pielęgnować i krzewić… To też zabawa, żeglarskie tańcowanie i szanty …
Uczymy się też pokonywać wodne szlaki, żeglować z wiatrem i prądem, pod żaglami i na wiosłach. Dajemy możliwość aby poznać każdy zakamarek rzeki na canoe jak i większe akweny na pokładach jachtów. No i po prostu uczymy się świetnie pływać… 😉 To tyle o niebieskim kolorze mundurka..
Bo w końcu.. co najważniejsze wszyscy jesteśmy harcerzami i przede wszystkim na tym się skupimy. 🙂 A jest co poznawać i nad czym pracować.
Tak więc DO DZIEŁA!

CZUWAJ!
Drużynowy 78 WDH „JUNGA”
ADRIAN JANCZAK HR

 

78 Drużyna Harcerska “Feniks”

Drużynowy : hm. Jerzy Sitek HR

Zbiórki : Raz w miesiącu w soboty o godz. 18.00 w Wołominie ul. Długa 34

Drużyna wielopoziomowa kontynuująca tradycje Szczepu 78 DH Witraże powstałego w roku 1978. Dużo wędrujemy i interesujemy się przyrodą. Organizujemy kilka rajdów i innych imprez.