Mały Powstaniec


Wyświetlenia

542

Komentarze

0

Facebook

0


W czasie jesiennych zbiórek 11 GZ Rycerze Andromedy realizowała cykl sprawnościowy Mały Powstaniec. Podczas zbiórek dowiedzieliśmy się, kiedy wybuchło Powstanie Warszawskie i ile trwało. Przeprowadziliśmy sondę uliczną, która dotyczyła roli harcerzy podczas Powstania.

Wykazaliśmy się odwagą, czyli cechą która charakteryzuje zucha, ale i też powstańca. Chcąc zrobić coś dobrego dla naszej społeczności zaczęliśmy od prostej rzeczy, jaką jest uprzątnięcie zaniedbanych grobów na kobyłkowskim cmentarzu.

Nie zapomnieliśmy też o nauce przydatnych umiejętności, uczyliśmy się więc szyfrów i zbudowaliśmy kuchnię polową! Co prawda taką z kartonu, ale jak tylko zrobi się cieplej…

Na koniec naszej przygody zorganizowaliśmy Festiwal Piosenki Powstańczej oraz wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy, odwiedzając Cmentarz Powązkowski i Stare Miasto. Mieliśmy na nim okazję porównać zdjęcia budynków z lat 40. z tym, jak wyglądają one dzisiaj. Na samym końcu zobaczyliśmy pomnik Małego Powstańca.

Wieczorem, podczas wigilii harcerskiej, w której braliśmy udział razem z 11DH Kasjopeja, otrzymaliśmy sprawność zespołową.
Za nami dopiero 3 miesiące zbiórek i już tyle się działo, że nie możemy doczekać się, co czeka na nas po Nowym Roku!

pwd. Anna Frąckiewicz
Drużynowa 11 Gromady Zuchowej Rycerze Andromedy


Wyświetlenia

542

Komentarze

0

Facebook

0