okładka filmu

Blue eyed


Wyświetlenia

433

Komentarze

0

Facebook

0


Serdecznie zapraszam na pokaz filmu Blue eyed połączonego z wprowadzeniem do tematu dyskryminacji, stereotypów i uprzedzeń. Po filmie będzie także czas na dyskusję i wymianę zdań .

Film przedstawia przebieg doświadczenia, jakie przeprowadziła w 1995 roku Jane Elliott walcząca przeciwko rasizmowi w Stanach Zjednoczonych.
Eksperyment polegał na podzieleniu osób uczestniczących w badaniu na dwie grupy według nieistotnej i mało zauważalnej cechy dla nich charakterystycznej, jaką jest kolor oczu. Ludzie o niebieskich oczach zostali do celów badania uznani za grupę ” gorszą”, ” mniej inteligentną”, „mniej wartościową”. Jane Elliott deprymuje niebieskookich, poniża w celu ukazania, z jakimi trudnościami boryka sie społeczność afroamerykańska na co dzień jedynie ze względu na to, iż mają ciemny kolor skóry. Podczas badania przedstawia mechanizmy dyskryminacyjne, jakimi przeciętni amerykanie podświadomie się posługują. Badanie trwa 2,5 godziny, a większość uczestniczących w nim niebieskookich nie wytrzymuje złego traktowania.

Film wzbogacony jest wypowiedziami Jane Elliott na temat jej działalności zwalczającej rasizm.
(opis filmu, grafika jak i sam film pochodzi z Fundacji Autonomia)

Termin: 7 listopad (poniedziałek)

Miejsce: Hufiec ZHP Wołomin ul. Długa 34

Godzina: 18:00 (przewidziany czas 2-2.5h)

Zgłoszenia => https://forms.office.com/r/7uxRNYR42c


Wyświetlenia

433

Komentarze

0

Facebook

0