Harcerski Klub Wysokościowy “Ad Astra” z Kobyłki


Wyświetlenia

1042

Komentarze

0

Facebook

0


Wychodzę z założenie, że w życiu trzeba mieć pasję, coś co nas nakręca do działania, coś co daje nam energię i chęć życia. Moją pasją są podróże, szczególnie te w góry.

 

Pomysł na założenie klubu wziął się z chęci podzielenia się z naszymi harcerzami pasją jaką ma kadra Kasjopei, zaszczepienia w nich miłości do gór i wspinaczki. Choć dobrze znamy cytat:

“Kiedyś ktoś mnie zapytał: „Dlaczego chodzisz po górach?”. Odpowiedziałem, że ludzi można

podzielić na dwa rodzaje:

a) na tych, którym tej pasji nie trzeba tłumaczyć

b) na tych, którym się jej nie wytłumaczy”

 

to liczymy, że znajdzie się w naszej drużynie parę osób, którym tej miłości nie będzie trzeba tłumaczyć. Żeby jednak nie zmuszać nikogo, postanowiliśmy, że będzie to klub, a nie specjalność drużyny. 

 

Już troje z nas jest po kursie operatorów ścianki wspinaczkowej, chłopaki na co dzień pracują jako alpiniści przemysłowi, dlatego nikomu nic nie grozi. Wiemy co robimy. Dzięki pomocy miasta Kobyłka mamy możliwość zakupienia sprzętu( bo to jednak wydatek) i mamy miejsce, gdzie możemy ćwiczyć wspinaczkę, za co jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Burmistrzowi i Panu Dyrektorowi ZSP 3.

 

Wspinaczka ściankowa, wyjazd w góry i obóz na Jurze to plan na najbliższy czas. Już niedługo relacja z wyjazdu  i pierwszych zajęć na ściance.


Wyświetlenia

1042

Komentarze

0

Facebook

0