KZ Supermocni

KZ Supermocni


Wyświetlenia

1221

Komentarze

0

Facebook

0


W miniony weekend w Hufcu odbył się Kurs Zastępowych Supermocni. Był to chyba pierwszy od 2008 roku kurs zastępowych na poziomie hufca. Wtedy i teraz odbył się w ramach próby przewodnikowskiej. Tym razem organizatorkami i prowadzącymi były Druhny Anna Frąckiewicz i Paulina Podleś.

Gen. Robert Baden-Powell, stwierdził: Gdybym mógł wybierać miejsce, które chciałbym zajmować w ruchu, to chciałbym być zastępowym.

Ile czasu potrzeba, aby zostać dobrym zastępowym? Na pewno dużo! Jednak w weekend 18-19 marca razem z dh Pauliną Podleś spróbowałyśmy przekazać tyle wiedzy przyszłym lub obecnym zastępowym, ile się dało! W kursie udział wzięło 28 harcerzy z różnych środowisk naszego hufca. W ciągu 18 godzin zdobyli nowe znajomości, łącznie 27 nowych sprawności i dużo nowej wiedzy. 

O czym mówiliśmy? O duchu zastępu, jego obrzędowości. Jak przeprowadzić dobrą zbiórkę, i jakie tematy na nich możemy realizować? Jaki powinien być dobry lider i zastępowy? Do czego służą stopnie i sprawności i jak razem z zastępem wplatać je w zbiórki, wspólnie zdobywając kolejne? Nie zabrakło też zajęć rozwijających komunikację z innymi. Mówiliśmy o motywacji, o tym jak umiejętnie nagradzać, ale i karać. Co zrobić, kiedy w zastępie pojawi się konflikt między jego członkami.

Mimo tak dużej dawki wiedzy w takiej małej ilości czasu humory dopisywały wszystkim 🙂 Mamy nadzieję, że dzięki naszym warsztatom rzuciłyśmy ziarno motywacji w zastępowych naszego hufca i że spotkamy się jeszcze nie raz na naszym harcerskim szlaku.

I na dobre zakończenie… Palalala! 🙂

Dh. Anna Frąckiewicz

Komendantka Akcji Szkoleniowej

Zapraszam do Fotorelacji

Anna i Paulina

Supermocni


Wyświetlenia

1221

Komentarze

0

Facebook

0