obarazek rajdu baba

Zagadkowa Baba – relacja


Wyświetlenia

1055

Komentarze

0

Facebook

0


W dniach 9 – 10 kwietnia 2016 r. odbyła się organizowana od 1986 roku (po raz 31) impreza związana z powitaniem wiosny. Od wielu już lat organizacji Baby podjęła się „Leśna Szkoła”, kontynuatorka tradycji szczepu 78 Drużyn Harcerskich „Witraże”. Główne funkcje w czasie tej imprezy pełnili: niezastąpiona dh Kamila Kalinowska – która wspaniale wymyśliła i poprowadziła program, dh Artur Tkaczyk, który zadbał o sprawy porządkowe, oraz dh Jurek Sitek. Baba 2016 nie odbyłaby się gdyby nie liczne grono naszych pomocników.

Dla pamięci należy wymienić te osoby. Byli to: Dawid Grzywacz, Hubert Stanczewski, Tomek Karpiński, Paweł Soliwoda i Ola Bryl, Dominik Lipski, Agata Brzózka, Sandra Leśkiewicz, Kasia Jastrzębska, Kasia Sitek, Klaudia Bryczyńska, Kasia Ciach, Igor Olszewski, Bartek Olszewski, Kuba Morzyński, Kacper Konarski, Ola Morawska, Basia Opłotna, Laura Cholewska, Jacek Zbrożek, Magda Shamanka Lipska, Klaudia Kaczmarczyk…

Gościny, czyli miejsca zakwaterowania, udzieliła nam Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie, dzięki niezmiennej przychylności dyrektorki szkoły p. Hanny Dziubiel BABA mimo zmiennej fabuły (w tym roku „zagadkowej”), przebiega w wypracowany i od lat sprawdzony sposób i składała się z: konkursu rysunków kredą na chodniku, głośnego przemarszu przez miasto w celu ostatecznego wygonienia zimy, a potem, po spaleniu Marzanny drużyny wyruszyły na „Zagadkowy Rajd”, w czasie którego; rozwiązując różnego typu zagadki i problemy, pokonując terenowe przeszkody, starając się nie zgubić na skomplikowanej trasie i dotrzeć do ogniska, gdzie można było odpocząć i skonsumować kiełbaski… Najlepsza na trasie „Zagadkowego Rajdu” okazała się 2 Drużyna Harcerska „Wrzos” z Wołomina”.

Po powrocie uczestników do miejsca zakwaterowania w SP 1 i krótkim odpoczynku, grupy szybko rozstawiły „stoiska” i rozpoczęło się największe babskie zamieszanie, czyli „Babski Jarmark”, na którym można było sprzedawać i kupować za „babskie talary” przygotowane przez uczestników towary i „usługi”. Po Jarmarku zwycięska drużyna – 11 Drużyna Harcerska „Kasjopeja” z Kobyłki, i trzy inne, najbardziej przedsiębiorcze drużyny, otrzymały mega duże i smaczne nagrody w postaci pizzy!

Na kominku, w czasie żartobliwego konkursu wybrano Miss Babę 2016. Została nią dh Julia Klimek z 49 DH (?) Świetne programy zaprezentowały drużyny „Wspaniała 13” i „Wspaniała 8” (z 49 Drużyny Harcerskiej „Delta Diraca” z Czarnej) oraz drużyna „Delfiny” ( Leśna Szkoła). Wieczór zakończyło wyświetlenie filmów związanych z fabułą Baby. Następnego dnia po trudnej pobudce i śniadaniu w czasie apelu podsumowaliśmy imprezę. „Zagadkową Babę 2016” wygrała i zdobyła Grand Prix drużyna „Definy” z „Leśnej Szkoły” Najmłodszą, ale bardzo dzielną drużyną okazali się „Leśni Zdobywcy” z gminy Radzymin. Za pomoc w organizacji BABY 2016 organizatorzy serdecznie dziękują p. Ryszardowi Stelmachowi z firmy PUHT MLYNPOL za umożliwienie skserowania sporych ilości materiałów oraz Jackowi Szymanikowi z „Wyszków Moje Miasto”.

„Bywalec”


Wyświetlenia

1055

Komentarze

0

Facebook

0