ZHP DLA UKRAINY


Wyświetlenia

357

Komentarze

0

Facebook

0


Drodzy Rodzice, Instruktorko, Instruktorze, Druhno i Druhu w związku z sytuacją na Ukrainie chcielibyśmy przedstawić wybrane formy pomocy. W miarę możliwości postaramy się aktualizować zamieszczane tu informacje. Jeżeli chcesz by jakaś forma znalazła się tutaj napisz do Zespołu ds. Promocji i Komunikacji Hufca ZHP Wołomin pik@wolomin.zhp.pl

AKCJE NAJBLIŻEJ WOŁOMINA

WOŁOMIN – Zbiórka odbywa się w budynku OSP przy ul. Żelaznej 8/10 – prowadzona będzie do odwołania w godz. 8:00-20:00 (również w weekend)

KOBYŁKA – Zbiórka odbywa się w budynku OSP przy ul. ks. Marmo 13 – od poniedziałku do piątki w godz. 18:30 – 19:30

IZABELIN – Zbiórka odbywa się w Szkole Podstawowej od 28.02 do 04.03

CO MOŻNA PRZYNOSIĆ:

  • środki czystości,
  • pampersy, żywność dla dzieci,
  • apteczki, środki do pierwszej pomocy,
  • powerbanki, latarki, baterie,
  • środki higieny osobistej dla kobiet,
  • koce, pościele, ręczniki, poduszki,
  • żywność długoterminową.

=> Dodatkowo powstała grupa na FB dla powiatu Wołomińskiego => Pomagam uchodźcom z Ukrainy- powiat wołomiński

=> Nasza instruktorka pwd Zofia Lasocka zebrała w dodatkowo w jednym miejscu informację i sprawdzone formy pomocy pod tym linkiem

=> NAJWAŻNIEJSZE LINKI W KRAJU ZWIĄZANE Z AKCJAMI DLA UKRAINY

=> Rodzicu, Druhno i Druhu przypominamy również o Telefonicznej linii wsparcia psychologicznego dla wszystkich członkiń i członków ZHP. Linia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 15 – 21 pod numerem 669 116 116.

=>PORADNIK DLA OSÓB GOSZCZĄCYCH UCHODŹCÓW z UKRAINY (źródło)

Zachęcamy również wszystkie osoby zdrowe, pełnoletnie, spełniające odpowiednie kryteria do oddania krwi. W Warszawie pilnie potrzebna jest krew w grupach: 0 Rh-, A Rh-, B Rh-. Pozostałe grupy krwi również są potrzebne. Na stronie https://krew.info/zapasy/ można zobaczyć jak wyglądają zapasy krwi w poszczególnych miastach.

POMOC SKAUTOM Z UKRAINY

Nasi skautowi przyjaciele w Ukrainie pełnią swoją służbę w dramatycznym czasie wojny. Zgłosili się do nas z konkretną prośbą o pomoc, która jest im teraz najbardziej na miejscu potrzebna. Chcemy, aby poczuli nasze wsparcie! Jesteśmy przekonani, że jako wspólnota Chorągwi Stołecznej ZHP staniemy na wysokości zadania I pomożemy naszym skautowym braciom z Ukrainy. 🇺🇦🇵🇱
Apelujemy do Was, Druhny I Druhowie o wsparcie. Na ten moment jest ono możliwe na dwa sposoby:

  1. Zbiórka środków finansowych dla skautów Narodowej Organizacji Skautingu Ukraińskiego w Dnipro. Więcej informacji w wydarzeniu: https://tiny.pl/9lv65
  2. Zbiórka rzeczowa oraz zbiórka środków finansowych na zakup specjalistycznych środków medycznych według zapotrzebowania zgłoszonego przez skautową organizację Пласт (Płast): https://tiny.pl/9lv3p

Wyświetlenia

357

Komentarze

0

Facebook

0