Obóz letni 2019


Wyświetlenia

1053

Komentarze

0

Facebook

0


Tego lata zuchy i harcerze ze Szczepu 14 DH i GZ Nieporęt mieli okazję wypoczywać na Mazurach w mieście Olsztynek. Tegoroczny temat obozu poświęcony był przygodom Asterixa i Obelixa. Nie zabrakło również najpopularniejszego psa w wiosce Galijskiej, czyli Idefixa!

OBÓZ LETNI 2019

ASTERIX  OBELIX MISJA PERKOZ

Pierwszego dnia po przyjeździe na stanicę harcerze rozpoczęli wszelkie czynności związane z pionierką. Głównym materiałem było oczywiście drewno, dlatego wszyscy udali się do lasu w poszukiwaniu większych i mniejszych patyków. Gdy zdobyli potrzebne tworzywo, chłopcy zaczęli budować bramę naszego podobozu, a dziewczęta ogrodzenie. Zuchy w tym czasie nadawali sobie swoje egipskie imiona oraz dekorowali zuchówkę. Dodatkowo uczyli się pisma hieroglificznego.

Kolejne dni były pełne wrażeń. Harcerze, aby zapoznać się z okolicą wyruszyli na zwiad terenowy. Poznali się z trzema innymi obozami, a las, w którym przebywaliśmy nie był im już straszny! Mieli okazję płynąć dezetą po jeziorze Perkoz. Wraz z zuchami tworzyli własne menhiry, a później uczyli się biesiadnych tańców, aby w trakcie uczty każdy był gotów do zabawy! Piątek był dniem bardzo stylowym. Każdy tworzył swój własny strój, harcerze – galijski, natomiast zuchy – egipski. Otwarty został salon piękności, w którym można było zrobić piękny make-up oraz wytwornie uczesać włosy. Wieczorem odbyła się biesiada Juliusza Cezara przy ognisku.

Sobota była dniem sportowym, odbyły się zawody w piłkę nożną, piłkę plażową oraz koszykówkę. Nie ominęło nas również wyjście nad jezioro. Mieliśmy kolejną okazję do urządzenia biesiady, ponieważ dwóch uczestników miało w tym czasie urodziny! Na wieczór zaprosiliśmy na stanicę miejscowego księdza i wspólnie zorganizowaliśmy mszę polową w iście harcerskim stylu. W niedzielę czekało nas polowanie na dziki! Wszyscy udali się do lasu i szukali pożywienia na obiad. Udało im się upolować zwierzynę pełną cukierków! Z tej radości obsypywaliśmy się proszkami holi. Było iście kolorowo! Po kąpieli, kiedy przystroiliśmy najznakomitsze stroje, rozpoczęła się ceremonia harcerskich ślubów. W naszej świątyni 11 par miało okazję ślubować sobie miłość i przyjaźń do końca obozu. A nawet i dłużej! Na weselu wszyscy bawili się pierwszorzędnie!

Poniedziałek był przeznaczony na tzw. chatki. Był to czas, kiedy zarówno harcerze jak i zuchy udali się do lasu budować swoje szałasy. Każdy patrol wraz z wodzem po skończonej budowie miał do wykonania kilka misji m.in. uzyskanie wody, ułożenie ogniska, nałapania mrówek, stworzenie zielnika oraz ułożenie piosenki/wiersza obozowego. Wtorkowy pranek spędziliśmy na nauce pierwszej pomocy, a aby to wszystko utrwalić harcerze mieli za zadanie uratować trzy osoby, które się pokaleczyły przy budowie wartownicy. Kolejnym punktem była nauka węzłów, a wieczorem obyła się dla wszystkich musztra! Każdy już wie, która to jest lewa, a która prawa ręka. Po kolacji na uczestników czekała mała niespodzianka, ponieważ… Asterix i Obelix odnaleźli drogę na Perkoz! W środę wszyscy wzięli udział w grze terenowej. M.in. mieliśmy takie punkty jak: eliksiry Panoramixa, indyjska henna, angielskie memory, nie zabrakło również pierwszej pomocy oraz tworzenie dla siebie bransoletki! Zuchy uczyły harcerzy jak posługiwać się pismem hieroglificznym, a w tym czasie część uczestników próbowała się wydostać z escape roomu.

W czwartek podziwialiśmy piękne mazurskie miasto – Olsztyn. Wzięliśmy udział w grze miejskiej „Gwiazdy Kopernika”. Zwiedziliśmy Olsztyńską starówkę oraz poznaliśmy wiele ciekawostek na temat miasta. Później czekał nas seans w planetarium. Kolejną atrakcją był park linowy, gdzie każdy wykazał się odwagą i zwinnością, podczas pokonywania tras.

W piątek przygotowywaliśmy się pomału do zakończenia naszego obozu. Dokładnie się pakowaliśmy, rozbieraliśmy naszą bramę oraz ogrodzenie. Wieczorem rozpaliliśmy watrę, którą najwytrwalsi pilnowali aż do 3 w nocy! W sobotę po śniadaniu wyruszyliśmy prosto do Nieporętu, do naszych domów.

Harcerska przygoda trwa cały rok. Obóz jest to miejsce, gdzie wszystkie nasze poczynania w ciągu zbiórek możemy podsumować. Już niebawem rusza kolejny rok, także bacznie obserwujcie nasz fanpage na facebooku, a może to właśnie ktoś z Was będzie miał okazję przeżyć z nami niezwykłą dawkę emocji, wrażeń oraz zdobyć nowe doświadczenie na naszym obozie!

 

Więcej zdjęć już na naszym facebooku!

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!

pwd. Anna Kałuska HO


Wyświetlenia

1053

Komentarze

0

Facebook

0