„#SENIOR”


Wyświetlenia

1081

Komentarze

0

Facebook

0


Cieszymy się, że nasz teren i budynek mógł być pomocny w realizacji tego ciekawego projektu

Ośrodek Pomocy Społecznej w Wołominie na przestrzeni lipca i września organizował projekt socjalny pt. „#Senior”. Projekt był skierowany do osób starszych 65 + z Miasta i Gminy Wołomin, którzy korzystają ze wsparcia Ośrodka Pomocy Społecznej w Wołominie. Celem głównym projektu socjalnego było zwiększenie aktywności seniorów w społeczności lokalnej.

Celami szczegółowymi było podniesienie własnej wartości, poprawienie aktywności fizycznej, zwiększenie wiedzy na temat zdrowego żywienia oraz form spędzania czasu wolnego. Seniorzy – nasi klienci, podczas wywiadów środowiskowych często sygnalizowali pracownikom socjalnym, iż obawiają się chorób, niepełnosprawności ale także osamotnienia.

W ramach projektu socjalnego brało udział 15 osób, które uczestniczyły w dwóch spotkaniach z dietetykiem, zajęciach ruchowych Zumba Gold, wycieczce do Muzeum Powstania Warszawskiego oraz ognisku na zakończenie projektu.

Projekt „#Senior” cieszył się dużym zainteresowaniem naszych klientów, którzy z chęcią uczestniczyli w proponowanych spotkaniach, brali czynny udział w zajęciach oraz wyrazili chęć dalszego uczestnictwa w następnych edycjach projektu socjalnego skierowanego do seniorów.

źródło

fotorelacja projektu po kliknięciu w źródło


Wyświetlenia

1081

Komentarze

0

Facebook

0