Gdzie odbywają się zbiórki?

 Znaczniki w kolorze oznaczają:

  • Żółty – Gromady Zuchowe
  • Pomarańczowy – Drużyny harcerskie
  • Niebieski – Drużyny Starszoharcerskie
  • Szary – Drużyny Wielopoziomowe


 Gromady Zuchowe

Metodyka Zuchowa

Podstawowe jednostki organizacyjne ZHP działająca w hufcu, której szeregowymi członkami są dzieci należące do grupy metodycznej zuchowej.


2 Gromada Zuchowa

Drużynowa: pwd. Agnieszka Wojcik HO

Zbiórki: Sobota 14:00, ul.Dluga 34, 05-200 Wołomin

www: www.facebook.com/Szczep2DHGawra

4 Gromada Zuchowa „Czarne Stopy”

Drużynowa: Edyta Wojdyna HO, opiekun phm. Katarzyna Gasik- Żurawska HR

Kontakt: K. Gasik-Żurawskiej 728 828 205 kgasik88@gmail.com

Zbiórki: co druga sobota  11.00 – 12.30   Miejski Ośrodek Kultury al. Jana Pawła II 22, 05-230 Kobyłka

www: www.facebook.com/4-HDP-Wedrowcy

4 GZ „Czarne Stopy” działa od 2004 roku. W swoich szeregach zrzesza zuchy z terenu Miasta Kobyłka w wieku od 6 do 10 lat. Gromada jest koedukacyjna, działa w Szczepie 4 DH i GZ z Kobyłki. Na zbiórkach zuchy poprzez zabawę uczą się i zdobywają wiedzę. Zbiórki maja formę stacjonarną tj. zbiórki odbywają się w harcówce, gdzie pląsamy, śpiewamy lub w terenie gdzie mamy zabawy sportowe czy gry terenowe. Zuchy realizują cykle sprawnościowe i zdobywają gwiazdki zuchowe. Wraz ze szczepem wyjeżdżają na obozy i zimowiska.

9 Gromada Zuchowa „Leśni Zdobywcy”

Drużynowa: Katarzyna Lesiak, opiekun phm Tomasz Godlewski HR

Kontakt:  www.facebook.com/9gzlesni

Zbiórki: Soboty 11:00 – 12.30 Oddział przedszkolny SP 1 w Łosiu,

www: www.facebook.com/9gzlesni

Gromada zuchowa Leśni Zdobywcy działa od września 2015 roku we wsi Łosie koło Radzymina. Zrzesza dzieciaki ze wsi Łosie, Mokre, Zawady i miasta Radzymin. Jest to najbardziej dynamicznie rozwijające się środowisko na terenie miasta i gminy Radzymin

10 Gromada Zuchowa „Odkrywcy tajemnic”

Drużynowa: phm Anna Kaszuba, opiekun phm Tomasz Godlewski HR

Kontakt:

Zbiórki:  Środa 15:00 – 16:00  Niepubliczna Szkoła Podstawowa Praxis  ul.Weteranów 207 / 05-250 Łąki Radzymińskie,

www: www.praxis.edu.pl

Gromada zuchowa działa od marca 2015 roku. Zrzesza dzieci uczęszczające do szkoły Praxis.

 13 Wołomińska Gromada Zuchowa „Czarne Wilczki”

Drużynowa: pwd. Zofia Lasocka

Kontakt: zlasocka@gmail.com  / czarne.wilczki@gmail.com

Zbiórki: Sobota 10:15 – 12:00 ul. Długiej 34, 05-200 Wołomin

www:  www.czarnewilczki.weebly.com  /  www.facebook.com/czarne.wilczki

13 Wołomińska Gromada Zuchowa „Czarne Wilczki” działa od 2009r. – początkowo jako pion zuchowy 13 Wołomińskiej Drużyny Harcerskiej, a od września 2015 r. jako samodzielna gromada. Gromadę prowadzą harcerki z długoletnim stażem i doświadczeniem w pracy z dziećmi – Zofia Lasocka i Iza Śliwowska, a pomaga im wspaniała i zaangażowana kadra – Ania Trzoch, Ola Wysocka i Antek Bugaj. W planowaniu pracy z zuchami staramy się nie tylko zapewnić im dobrą zabawę, ale także przekazywać im wszelkie związane z harcerstwem wartości – uczyć, jak ważna jest przyjaźń, dlaczego warto pomagać, jak starać się być coraz lepszym, a także – jak ciekawy jest świat, który nas otacza.


Drużyny Harcerskie

Metodyka Harcerska

Podstawowe jednostki organizacyjne ZHP działająca w hufcu, której szeregowymi członkami są dzieci należące do grupy metodycznej harcerskiej.


2 Drużyna Harcerska  „Ostoja”

Drużynowa: pwd. Monika Cender HO

Kontakt: moni250795@wp.pl

Zbiórki: Sobota 15:00 , ul. Długa 34, 05-200 Wołomin

Jesteśmy częścią jednego z najstarszych środowisku w hufcu- szczepu Gawra. Współpracujemy z gromadą zuchową Wrzos i drużyną starszoharcerską Trakt umożliwiając stałą pracę z harcerzami których znamy od najmłodszych lat życia. Drużyna składa się z zastępu żeńskiego – „Wiewiórki” oraz męskiego – „Orły”. Bierzemy udział we wszystkich uroczystościach, rajdach , wyjazdach , obozach i zimowiskach organizowanych przez nasz hufiec i inne środowiska.

13 Wołomińska Drużyna Harcerska „Czarna Trzynastka”

Drużynowa: Paulina Podleś

Kontakt: paulina.podles@czarna13.pl

Zbiórki: Sobota 10:30 – 12:15 na tyłach kościoła św.Józefa Robotnika ul. Piłsudskiego 44, 05-200 Wołomin

www: https://www.facebook.com/13wdh

Czarna Trzynastka to drużyna, która nie ma jednej specjalizacji. Zajmujemy się właściwie wszystkim, pływamy jachtem po Bałtyku, wspinamy się po górach, żeglujemy. Organizujemy wiele spotkań z ciekawymi ludźmi, uczymy się w praktyce i przez zabawę. Jest też czas na różnorodne wypady czy to na kręgle, basen,  wspólny film. Najważniejsze w tym wszystkim jest dla nas, aby stworzyć silny krąg przyjaciół i znajomych wśród Harcerzy i docenić wyjątkowość każdego członka Naszej drużyny.

14 Drużyna Harcerska „Leśna Brać”

Drużynowa: pwd. Marzena Zakrzewska HR

Kontakt: marzena.zak.zhp@gmail.com

Zbiórki: Środa 17:00 – 19:00 Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Białobrzegach, ul. Wojska Polskiego 21, 05-127 Białobrzegi

„14 DH „Leśna Brać” powstała 15.10.2014 r. i jest pierwszą od wielu lat drużyną harcerską, która powstała na terenie Szkoły Podstawowej w Białobrzegach.Barwy drużyny są takie same jak Szczepu 14 DH i GZ Nieporęt, ale to co wyróżnia drużynę to brązowa otoczka na ciemnozielonej chuście. Harcerze i zuchy angażują się w kultywowanie starych obrzędów, jak i w tworzenie nowych.

14 DH „Leśna Brać” jest drużyną koedukacyjną, zrzeszającą uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej oraz za zgodą Komendantki Szczepu 14 DH i GZ Nieporęt do drużyny należą uczniowie kl. III. Jest to rodzeństwo harcerzy należących do drużyny. Drużyna zgodnie z metodyką ZHP pracuje w podziale na zastępy. Drużynę tworzą na chwilę obecną 2 zastępy. Z powodu różnego wieku naszych harcerzy/zuchów zbiórki dostosowane są do umiejętności i wiedzy naszych harcerzy i zuchów. W zbiórkach uczestniczą zarówno harcerze, zuchy jak i kadra oraz harcerze z 14 GDH „”Puszcza””, co umożliwia ciągłe poznawanie się i integrację.

Drużyna angażuje się w różne akcje, takie jak: dzień 3 Maja, 11 Listopada, 14-15 sierpnia, sprzątanie nagrobków, roznoszenie BŚP. Harcerze/Zuchy lubią biwaki, rajdy, gry terenowe i zbiórki na świeżym powietrzu. Interesują ich różne formy artystyczne – śpiew, ruch, muzyka, kino, plastyka, książki oraz wszelkie formy, w których mogą wykazać się inwencją twórczą.

W tym roku przystępujemy po raz pierwszy do rywalizacji o Tytuł i Odznakę Drużyny Grunwaldzkiej. ”

14 Drużyna Harcerska „Nietoperki”

Drużynowa: Klaudia Kostro HO

Kontakt: k.kostro@op.pl

Zbiórki: Piątek 17:00 – 18:30 SP im. I Batalionu Saperów Kościuszkowskich w Izabelinie, ul.Szkolna 1, 05-126 Nieporęt

www:  www.facebook.com/14dhnietoperki

Drużyna działa od października roku pańskiego 2015, zrzesza harcerzy w wieku 9-12 lat. Na zbiórkach harcerze są uwrażliwiani  na piękną otaczającej przyrody. Chodzimy na różne piesze wycieczki po okolicznych lasach. Na zbiórkach są stosowane elementy metodyki puszczańskiej.

14 Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Puszczyki”

Drużynowa: Anna Kałuska

Kontakt: kaluska.anna@gmail.com

Zbiórki: Piątek 17:00 – 18:30 SP im. I Batalionu Saperów Kościuszkowskich ul. Szkolna 1  05-126, Izabelin

www: www.facebook.com/puszczyki

14 Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Puszczyki” istnieje od 2013 roku. Jej założycielem jest pwd. Tomasz Zaremba. Należymy do Szczepu 14 DH i GZ „Nieporęt”. Po roku istnienia „Puszczyków” przystąpiliśmy do zdobywania tytułu Drużyny Grunwaldzkiej. Staramy się zdobyć to miano po raz drugi. W październiku 2015 roku, drużynową została dh. Anna Kałuska – wcześniej przyboczna. Teraz tę funkcję pełni dh. Wojciech Hajka.


Drużyny Starszoharcerskie

metodyka starszoharcerska

Podstawowe jednostki organizacyjne ZHP działająca w hufcu, której szeregowymi członkami jest młodzież należące do grupy metodycznej starszoharcerskiej.


4 Harcerska Drużyna Pożarnicza „Wędrowcy”

Drużynowa: pwd. Natalia Spinek HO

Kontakt: 505 430 052, natalia.spinek@gmail.com

Zbiórki: co druga Sobota 13:00 Miejski Ośrodek Kultury al. Jana Pawła II 22, 05-230 Kobyłka

www: www.facebook.com/4-HDP-Wedrowcy

Drużyna działa w ZSP nr 1 i 3 w Kobyłce i jest drużyną specjalnościową – pożarniczą. To jedyna taka jednostka w województwie mazowieckim. Na zbiórkach harcerze poznają pracę straży pożarnej, uczą się obsługi sprzętu pożarniczego oraz metod zapobiegania pożarom i innym zagrożeniom. Biorą udział w zawodach i konkursach pożarniczych.


Drużyny Wielopoziomowe

druzyna wielopoziomowa
Podstawowe jednostki organizacyjne ZHP działająca w hufcu, której szeregowymi członkami są dzieci i młodzież młodzież należące do więcej niż jednej grupy metodycznej.


4 Drużyna Harcerska „Bór”

Drużynowy:  Krzysztof Truchel  HO

Kontakt: 660 200 369, krzysztof.truchel@zhp.net.pl

Zbiórki: Piątek 17:30 – 19:00 co dwa tygodnie Szkoła Podstawowa Podstawowa im. ks. Ignacego Skorupki w Ossowie / budynek muzeum, ul. Matarewicza 148,  05-230 Kobyłka

www: www.facebook.com/4dhbor

4 Drużyna Harcerska „Bór” to jednostka Szczepu 4 Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych w Kobyłce. Drużyna działa od niedawna, więc na zbiórkach stawiamy na rozwój nowych harcerzy i harcerek, pamiętając o dobrej zabawie i niezapomnianych wrażeniach.

11 Drużyna Harcerska Kasjopeja

Drużynowy: Przemysław Pilipczuk

Kontakt: 608 839 503, 11dhkasjopeja@gmail.com

Zbiórki: Niedziela 14:00 zbiorki drużyny dwa razy w miesiącu, zbiorki zastępów według planu

ZSP nr2 w kobyłce. Ul Orzeszkowej 3/5

www: www.facebook.com/11dhkasjopeja

Nasza drużyna powstała w 2013 we wrześniu. Funkcjonujemy na terenie Kobyłki,  przy szkole nr 2. Działamy głównie metodyką harcerską z samodzielnym zastępem wędrowniczy.  Jeździmy często na rajdy, a rozpalanie ognia czy korzystanie z mapy i kompasu nie jest dla nas tajemnicą.

14 Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Puszcza”

Drużynowy: pwd. Dominika Zakrzewska HR

Kontakt: 605 162 902, dominika.zak7@gmail.com

Zbiórki:  Zbiórki: Piątek 19:00 Drużyna działa przy Szkole Podstawowej im. I Batalionu Saperów Kościuszkowskich w Izabelinie

www: www.facebook.com/14dhpuszcza

CZUWAJ! Działamy od 4 października 2012 roku (wcześniej znani byliśmy jako  329 WDH „Praesidio”). Zrzeszamy harcerzy starszych oraz wędrowników. Wyróżnia nas to, że jesteśmy najstarszą drużyną w Szczepie 14 DHiGZ Nieporęt oraz to, że po raz trzeci zdobyliśmy Grunwald i już na stałe przynależymy do Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich. Naszym celem jest szerzenie harcerskich ideałów pogłębionych o etos rycerski. Lubimy harcerskie wypady, wędrówki, biwaki, festiwale. Wiele już wydarzeń mamy na swoim koncie („Palmiry”, „BABA”, „BOMBA”, „Parasol”, „Silesia”, Iława, BŚP w Zakopanem). Dbamy o nasz rozwój i zdobywamy doświadczenie na kursach: WKPP, drużynowych, przewodnikowskich. Nasze motto: „W Puszczy siła!” – daje świadectwo naszego zaangażowania w każdą sprawę i chęci działania!

14 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska ‚Orle Gniazdo’

Drużynowa: pwd. Magdalena Rajska-Zawadzka HR

Kontakt: 14dh.orlegniazdo@wp.pl

Zbiórki:  Piątek 17:00  Szkoła Podstawowa im Wandy Chotomskiej ul. Szkolna 62, Józefów

www:  www.facebook.com/14DH.OrleGniazdo

49 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Delta Diraca”

Drużynowa: pwd Magdalena Miesiąc HO

Kontakt: 506 494 868, miesiac.magda04@gmail.com

Zbiórki: Zespół Szkól w Czarnej ul. Witosa 52, 05-200 Wołomin

  • Zuchy Wtorek 15:30-17:00
  • Harcerze Czwartek15:30-17:00
  • Harcerze Starsi Wtorek 15:30-17:00

www: www.facebook.com/49DHdeltadiraca